63 amp Three Phase Portable Temporary Meter Box 445W x 1840H x 680D BEP63A3PNSTAND
100 in stock
fast-delivery
Fast Shipping
On All Orders
worker
15+ Years
Industry Experience
Australian Company
Owned & Operated
30-days
Easy Returns
30 Days Peace Of Mind
SKU: BEP63A3PNSTAND Categories: , ,
Description
Product Details
OUR TEMPORARY METER BOXES FEATURE
63 amp Three Phase Portable Temporary Meter Box 445W x 1840H x 680D
Temporary builders supply enclosure,
NO STAND
Supplied & wired with
5 x DGPOS 10A, 1 x GPO 15A,
Rear links, 1 x 40A or 50A or 63A circuit breaker
main switch and 3 x mcb/rcd,
External 20A or 32A three-phase 5 pin Outlet